Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubas Santaka

Tavo negalia - ne kliūtis. Ateik, prisijunk, judėk ir integruokis!

Galerija

Smagaus žiūrėjimo!

2021 metų sezonas

Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubo "Santaka" lyderiavimas Kauno regiono Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynės

2021 liepos 27d. Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubo "Santaka" nariai dalyvavo Kauno regiono Lietuvos neįgaliųjų žaidynėse Kauno kolegijoje. Gimtadienio proga pasveikinta ilgametė klubo pirmininkė Irena Sadauskienė, kuriai įteiktas padėkos raštas – sveikinimas. „Santakos“ sportininkai šiose žaidynėse pasirodė labai solidžiai ir iššaukė tikrą apdovanojimų „lietų“. Bočia rungtyje II vietą užėmė Santakos IV komanda, kuriai atstovavo Gintas Ričardas Bazaras, Remigijus Raulynaitis ir Stanislav Sladkov. III vietą iškovojo Santakos II komanda – Olga Ždnovič, Eimutis Papučka ir Stanislovas Stančiauskas. Paralimpiniam bočios pogrupyje neaplenkiami buvo “Santakos” klubo duetas Ernesta Žemaitytė ir Paulius Šiaučiulis.  3x3 krepšinio rungtyje “Santakos” nariai užėmė I ir II vietas. Gediminas Dmitrijevas, Stanislav Sladkov, Andrius Latakas, kurie tapo nugalėtojais, vicečmpionais tapo Mindaugas Datenis, Gintas Ričardas Bazaras ir Pijus Raulynaitis. Šaškių rungtyje, nepalenkiama ir čempionės titulą iškovojo Genovaitė Bukauskienė. Smiginio rungtyje čempionais tapo Lidija Chaubšajeva ir Mindaugas Boruta. Krepšinio baudų mėtyme I ir II vietas pasidalino “Santakos” klubo atstovai – Gediminas Dmitrijevas ir Stanislav Sladkov. Ačiū organizatoriams už surengtas varžybas. Kviečiame pamatyti akimirkas iš Kauno regioninių žaidynių…  

Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubas "Santaka"  "Neįgaliųjų apmokymo gyventi gamtos sąlygomis" stovykloje

2021 07 19 - 21 dienomis "Santakos" klubo nariai dalyvavo Lietuvos žmonių su negalia orientavimosi sporto ir turizmo asociacijos organizuotoje stovykloje Molėtų rajone, Inturkės miestelyje, kurios metu vyko žmonių negalia apmokymas gyventi gamtos sąlygomis ir įvairios sporto rungtys, kaip lauko bočia, smiginis, žiedų mėtymas, žvejyba ir kt. Bočios rungtyje neaplenkiamais tapo ir pirmą vietą laimėjo "Santakos" klubo nariai: Vida Dargužienė, Rimas Gelažis ir Andrius Latakas. II vietą iškovojo Irena Sadauskienė, kartu su partnerėmis iš Šiaulių ir Vilniaus. Žiedų mėtymo rungtyje II vietą iškovojo Vida Dargužienė, taikinio mėtymo į lanką rungtyje Vida iškovojo III vietą, II vietą iškovojo Irena Sadauskienė. Pasagos mėtymo rungtyje II vietą iškovojo Rima Gelažis. Stovyklą vainikavo kelionė katamaranu, apžvelgiant Inturkės apylinkes ir kraštovaizdį, koncertas bei priziniai apdovanojimai. Kviečiame pamatyti akimirkas iš stovyklos ir ačiū organizatoriams už kvietimą į stovyklą.

MEDALIŲ "LIETUS" LIETUVOS NEĮGALIŲJŲ PAPLŪDIMIO TINKLINIO, ŽŪKLĖS IR PEILIŲ SVAIDYMO ČEMPIONATE IR VASAROS SPORTO ŽAIDYNĖSE

Šių metų liepos 6–8 dienomis Juodonių kaime, Rokiškio rajone pirmą kartą rengiamos Lietuvos neįgaliųjų vasaros sporto žaidynės ir daugelį metų rengiamas Lietuvos čempionatas. Šiltuoju laikotarpiu vykstančiose žaidynėse buvo surengti respublikiniai paplūdimio tinklinio (sėdint), peilių svaidymo ir žūklės čempionatai. Taip pat šios žaidynės pasižymėjo ir kitomis intriguojančiomis sporto šakomis: šaudymu iš lanko, smiginiu, svorio laikymu, bočia, žiedų mėtymu, baudų mėtymu, kamuoliuko metimu ir kt.

Svarbu paminėti, kad šį renginį suorganizavo Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija, remiama valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas, pakvietusi visus norinčius dalyvauti iš įvairių Lietuvos kampelių, tarp jų ir Kauno atstovus – Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubą „Santaka“. Galima pasidžiaugti, kad karščio bangos neišsigandę „Santakos“ sportininkai šiose žaidynėse pasirodė labai solidžiai ir iššaukė tikrą medalių „lietų“.

Smiginio rungtyje „Santaka“ atstovė Olga Ždanovič parodė puikų rezultatą ir iškovojo aukso medalį. Be to, klubo narė išbandė savo jėgas peilių svaidymo čempionate ir jos įgudusi ranka lėmė prizinės (3-iosios) vietos laimėjimą.

Dar vienas sportininkas Jevgenijus Pyževskis apgynė „Santakos“ garbę rungdamasis važiavimo vežimėliais (100 m) rungtyje. Šis sprinteris savo sportiniu užsispyrimu įsiveržė tarp lyderių ir galiausiai finišo liniją kirto pirmas! Be aukso medalio J. Pyževskis taip pat namo parsivežė bronzos medalį, kuriuo pasidabino baudų mėtymo į krepšį rungtyje.

Vien pergalingomis nuotaikomis žaidynėse gyveno „Santakos“ narys Stanislav Sladkov, kuriam pavyko aplenkti visus varžovus ir 100 m bėgime pasiekti pagrindinį tikslą – tapti nugalėtoju! S. Sladkov pasižymėjo atkaklumu ne tik bėgimo, bet ir kamuoliuko metimo rungtyje, todėl džiaugėsi net dviem aukso medaliais.

Nuostabu, kad su laimėjimais iš sporto žaidynių grįžo ir Irena Sadauskienė, ištikimai atstovaujanti „Santakos“ klubą jau daugelį metų. Turėdama universalų meistriškumą šaudymo srityje, ši sportininkė pademonstravo taiklų šaudymą iš lanko ir pasipuošė sidabro medaliu. Kartu su O. Ždanovič draugiškai besivaržydama peilių svaidymo rungtyje, I. Sadauskienė sėkmingai tapo šios rungties vicečempione.

Iš šio vasaros renginio tikrai netuščiomis sugrįžo ir klubo „Santaka“ narys Algirdas Kaupas. Žūklės čempionate įspūdingus laimikius sužvejoję A. Kaupas drauge su Vilniaus atstovu Gintaru Zavadskiu tapo 2-osios vietos nugalėtojais.

Visgi, svarbiausia, kad saulėtomis vasaros sporto žaidynių dienomis netrūko linksmų ir juoko pilnų akimirkų bei sportinio azarto, todėl dalyviai parsivežė tikrai nepamirštamų įspūdžių.

2021 M. ŠIAULIŲ MIESTO ŽMONIŲ SU NEGALIA SPORTO ŠVENTĖ

2021 metų birželio 19d. Šiauliuose vyko žmonių su negalia miesto sporto šventė, kuriose dalyvavo Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubo "Santaka" nariai, kurie varžėsi šaškių, bočios, šaudymo iš pneumatinio ginklo, rankų lenkimo, smiginio, krepšinio baudų mėtymo rungtyse. Šaškių rungtyje neaplenkiama ir čempionės titulą iškovovojo Genovaitė Bukauskienė (Santaka). Smiginio rungtyje sidabro medalį iškovojo Lidija Chaubšajeva (Santaka). Varžybų nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais ir specialiai šiai sporto šventei skirtais rėmėjų prizais.  Ačiū organizatoriams už puikų renginį,"Santakos" klubo dalyviams ir kviečiame pamatyti akimirkas iš varžybų...

Kelionė po pasakišką Aukštaitiją

Birželio 15 - 16 dienomis vyko Lietuvos neįgaliųjų federacijos organizuojama pažintinė kelionė po Aukštaitiją, kurią Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijai dovanoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Aukštaitija – didžiausias Lietuvos etnografinis regionas. Aukštaitija pasižymi tarmių, tradicinių papročių, tradicinės architektūros, gyvensenos ir kt. istorinio etnokultūrinio paveldo įvairove. Joje iš dalies išlikęs kai kurių sen. baltų etninių darinių etnokultūrinis palikimas. O viskas prasidėjo labai žemiškai. Antradienį ir trečiadienį Lietuvos neįgaliųjų federacija pakvietė laiką praleisti gamtoje, norėjo kad žmonės pailsėtų nuo kasdienybės. Norėjo, kad žmonės pamatytų pasakiškas Aukštaitijos vietas, sužinotų to krašto istorijas ir papročius. Toks buvo planas minimum. Kelionė prasidėjo Anykščiuose. Pirmąją dieną aplankėmė Kupiškį, sužinojome daug įdomių istorinių faktų apie šį miestelį. Aplankytas Uošvės liežuvis, Kupiškio bažnyčia, centrinė aikštė, Baltų pasaulio medis. Vėliau išvykome į Biržus. Biržuose aplankėme Biržų „Sėlos“ muziejų, kuris įsikūręs Biržų pilyje. Aplankėme Ekspozicijos ir Arsenalo muziejų. Grįžome į Anykščius. Antrąją dieną vykome link Molėtų. Ten žinome daugybę vietų, kur mūsų laukia laukinė gamta, ramybė ir grynas oras. Aplankėme etnografinę žvejo sodybą Mindūnų kaime  Viskas su truputėliu pasakos ir paslapties ir patraukėme link Molėtų observatorijos. Observatorijoje, supažinome su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis,   teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų,   spiečių, galaktikų nuotraukomis. Ekskursijos metu, pademonstruotas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės   paskirties įrenginys Šiaurės Europoje. Grįždami atgal į anykčius gėrėjomes Labanoro regioninio parko gamta.  Visa išvyka pavirstą į stebuklingą kelionę po įžymias Aukštaitijos vietas. Ačiū Lietuvos neįgaliųjų federacijai ir Lietuvos neįgaliųjų departamentui už suteiktą galimybę išvysti žymias aukštaitijos vietas ir pasigerėti Aukštaitijos vaizdinga gamta.

Bočios čempionatas

Šių metų birželio 5 dieną Ukmergėje vyko Lietuvos neįgaliųjų bočios čempionatas (bočia – rutulių sportas). Šioms nacionalinėms pirmenybėms buvo pasirinktas Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos sporto kompleksas. Įdomu žinoti tai, kad bočios žaidimo specifika dėl savo universalumo yra puikiai pritaikyta neįgaliųjų sportui ir dėl to šiame komandiniame žaidime savo galimybes gali išbandyti net ir žmonės, turintys sunkią fizinę negalią. Taigi labai sveikintina, kad įvykusiose varžybose dalyvavo neįgaliųjų sporto klubai iš įvairių Lietuvos kampelių.

Kauno garbę atstovavo ilgamečiai dalyviai – Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubas „Santaka“, kuris nuolatos puoselėja gilias bočios tradicijas. Klubo bendruomenė yra patenkinta, kad šiais metais taip pat pavyko parsiveržti apdovanojimą į laikinąją sostinę.

Už klubą „Santaka“ iš viso žaidė trys sportininkai – dvi komandos kiekviename pogrupyje. Pagal čempionato taisykles, išlaikant sąžiningumo principą, dalyviai buvo suskirstyti į du skirtingus pogrupius, priklausomai nuo neįgalumo lygio. Paralimpiniame A pogrupyje dalyvavo jungtinė Kauno „Santakos“ ir Klaipėdos „Žuvėdros“ komanda, t. y. Virginijus Takulinskas su savo partneriu Igor Markov, tuo tarpu stipresnių B pogrupyje „Santakos“ komandą sudarė Jevgenijus Pyževskis ir Irena Sadauskienė. Galima pasidžiaugti, kad A pogrupio jungtinė komanda, palaikydama šiltus tarpusavio santykius, atkakliai kovojo dėl kiekvieno taško ir jai pavyko iškovoti bronzos medalius.


Šaudymo iš pneumatinių ginklų čempionatas

Šių metų gegužės 29–30 dienomis Alytuje vyko Lietuvos neįgaliųjų šaudymo iš pneumatinių ginklų čempionatas. Šioms nacionalinėms pirmenybėms buvo pasirinkta Alytaus sporto ir rekreacijos centro šaudykla, kurioje sportininkai rungėsi naudojant modernią elektroninę šaudymo įrangą.

Kauno garbę atstovavo ilgamečiai dalyviai – Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubas „Santaka“, kuris 7 metus puoselėja  šaudymo tradicijas. Galima pasidžiaugti, kad „Santakos“ klubo atstovams pavyko išlydėti pavasarį su dosniais laimėjimais šaudymo iš pneumatinio šautuvo ir pneumatinio pistoleto rungtyse.

Pirmąją vietą šiame čempionate užėmė du „Santakos“ nariai. Tarp vyrų ir moterų šaudymo iš šautuvo (10 m) stovint (PnG-R5) rungtyje auksu pasidabino bei taurę iškėlė klubo naujasis veidas Daniil Sinicyn. Jaunasis sportininkas iššovęs 60 šovinių pademonstravo įspūdingą rezultatą – 614.8 taškai. Užfiksavus šį rodiklį paaiškėjo, kad D. Sinicyn šioje rungtyje pagerino Lietuvos šaudymo sporto sąjungos (LŠSS) rekordą, kas yra didelis pasiekimas 22-erių metų debiutantui. Taip pat tarp vyrų ir moterų šaudymo iš pistoleto (10 m) stovint (PnG-P5) rungtyje čempione tapo daugkartinė prizininkė Gražina Mulevičienė. Jos parodytas rezultatas, iššovus 40 šovinių – 335 taškai, o tai leido šaulei užsitikrinti svarią pergalę bei pasiekti naująjį Lietuvos rekordą. G. Mulevičienė be šio laimėjimo taip pat gali pasigirti antromis vietomis dar dvejose šaudymo iš pistoleto stovint rungtyse (PnG-P2 ir Mėgėjai) bei trečia vieta bendroje įskaitoje (vyrai ir moterys).

Su apdovanojimais taip pat grįžo ir kiti „Santakos“ sportininkai. Tarp vyrų ir moterų šaudymo iš šautuvo (10 m) stovint (PnG-R5) rungtyje sidabru pasipuošė Jurgita Raulynaitienė (582.7 tšk.), o Gintas Ričardas Bazaras (556.1 tšk.) iš Alytaus parsivežė bronzos medalį. Dar klubą nudžiugino antrąją vietą iškovojusi Daina Kemeraitienė (401.2 tšk.), kuri solidžiai pasirodė šaudyme iš šautuvo (10 m) stovint (PnG-Mėgėjai).

Bendroje įskaitoje „Santakos“ komanda šaudant iš pistoleto laimėjo sidabro medalius (G. Mulevičienė, M. Boruta, V. Petravičius), tuo tarpu šaudant iš šautuvo dvi klubo komandos užėmė atitinkamai trečiąją (D. Kemeraitienė, G. Kemeraitis, I. Sadauskienė) ir ketvirtąją (D. Sinicyn, J. Raulynaitienė, A. Micevičius) vietas.

Kalbant apie Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubą „Santaka“, reikėtų pridurti, kad 2021-ųjų metų sezoną šis klubas startavo savo veiklą su atsinaujinusiu pavadinimu. Laikinosios sostinės klubo bendruomenės požiūriu, šis pavadinimas taktiškiau atspindi ne pelno siekiančios organizacijos vertybes, misiją ir viziją, nes orientuotas ne tik į žmonių su negalia fizinį aktyvumą, bet ir į socialinę įtrauktį.

Smiginio integruotas turnyras II turas

2021 metų gegužės 23d. Kaune vyko smiginio varžybos, kuriose dalyvavo Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubo "Santaka" nariai, kurie varžėsi kartu su sveikaisiais. Ačiū organizatoriams už puikų renginį,"Santakos" klubo dalyviams ir kviečiame pamatyti akimirkas iš varžybų. 

Šaškių čempionatas

 2021 metų gegužės 15 d. Vilniuje įvyko LIetuvos neįgaliųjų federacijos rengiamas šaškių čempionatas, kuriame dalyvavo Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubo "Santaka" nariai. Susumavus rezultatus IV - vietą moterų grupėje iškovojo Darina Pužauskienė ("Santaka"), V - vietą iškovojo Aldona Navikauskaitė ("Santaka"), VIII - vietą iškovojo Daina Kemeraitienė("Santaka"). Vyrų tarpe Vladimir Guk iškovojo devintają vietą. Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus ir dėkojame čempionate dalyvavusiems "Santakos" klubo nariams.Smiginio integruotas turnyras I turas

2021 metų gegužės 9d. Kaune vyko smiginio varžybos, kuriose dalyvavo Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubo "Santaka" nariai, kurie varžėsi kartu su sveikaisiais. Ačiū organizatoriams už puikų renginį,"Santakos" klubo dalyviams ir kviečiame pamatyti akimirkas iš varžybų.


Šachmatų čempionatas

2021m. gegužės mėn. 7-8 dienomis Vilniuje įvyko greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatas, kuriame dalyvavo Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubo “Santaka” nariai. Pirmąją varžybų dieną vyko greitųjų šachmatų varžybos. III vietą iškovojo ir prizininku tapo Remigijus Davidavičius (Santaka) , V – vietą užėmė Vladimir Guk (Santaka). Moterys žaidė vienoje grupėje kartu su vyrais. Moterų tarpe II – vietą užėmė Darina Pužauskienė (Santaka). Antrąją varžybų dieną vyko žaibo šachmatų varžybos. III vietą iškovojo ir prizininku tapo Vladimir Guk (Santaka), VII – vietą užėmė Remigijus Davidavičius (Santaka). Moterų tarpe III vietą užėmė Darina Pužauskienė. Sveikiname dalyvius ir prizininkus.  
2020 metų sezonas